Ražošanas izpildes sistēmas (MES – Manufacturing Execution Systems)

Ražošana pēc būtības ir noteiktu izejvielu un materiālu transformācija jaunā produktā, kur uzņēmuma peļņa tiek radīta cehā, nevis ‘balto apkaklīšu’ stāvā. Tas arī ir iemesls, kādēļ precīza reāla laika ražošanas procesu pārskatāmība ir modernas ražošanas kritiska sastāvdaļa. Tehnoloģiju laikmetā vārds moderns pirmkārt adresē informācijas tehnoloģijas un arī ražošana dara to pašu, meklējot jaunus veidus peļņas optimizācijai, kur labs palīgs ir Ražošanas izpildes sistēmas (MES). (MES) ir datorizētas kontroles sistēmas ražošanas iekārtu vadībai un monitoringam. To galvenais uzdevums ir, uzraugot vispārējo iekārtu efektivitāti, uzlabot produktivitāti un samazināt ražošanas cikla laiku pasūtījuma izpildei.

(MES) darbojas reālā laikā un nodrošina visu ražošanas procesa elementu kontroli, saņemot datus gan no robotiem, gan iekārtu monitoriem, gan strādniekiem. Kaut arī (MES) sistēmas ir spējīgas operēt patstāvīgi, tās arvien vairāk tiek integrētas ar uzņēmuma vadības sistēmām (ERP). Tipiski integrācijas punkti: no ERP uz (MES) – ražošanas plānošana un pasūtījums; no (MES) uz ERP – ražošanas izpildes dati, saražotās preces un izlietotie materiāli. Šīs integrācijas ļauj ražošanas vadītājiem redzēt katru mazāko pasūtījumu uzņēmuma kontekstā un rīkoties proaktīvi, lai garantētu konsekventas kvalitātes produktu piegādi plānotājā laika ar viszemākajām izmaksām.

Vairāk par (MES) varat uzzināt mūsu partnera Epicor sagatavotajos materiālos- “The Power and Increasing Scope of MES” un “Manufacturing Execution System”.

Uzņēmumu vadītājiem:

Fortune Aberdeen Group Gartner
Epicor Klientiem pieejama jaunākā Epicor iScala versija
Epicor iegādājas Dot Net IT
Magic Quadrant pētījumā Epicor pozicionēts kā Visionary starp ERP programmatūras izstrādātājiem uz produktu orientētiem vidēja lieluma uzņēmumiem
Epicor saņem American Business Awards apbalvojumu, kā Gada uzņēmums 2015
CIO Review speciālizlaidums par Epicor
Epicor saņem 5 zvaigžņu novērtējumu CRN®'s 2015 Partneru programmu vērtējumā
Info-Tech Research Group nosauc Epicor par vadošo ERP programmatūru izstrādātāju vidēja lieluma uzņēmumiem